Muadil Toner mi Dolum mu

Kimileri muadil toner der kimileride toner dolumu size kısaca bu konuyu açıklıyım. Toner Dolumu yapan bir firma toner dolumunu savunur. Muadil Toner satan bir firmada muadil toneri savunur, şimdi size tarafsız bir şekilde ikisinide karşılaştırıcaz.

Toner Dolumu Nedir ?

Kısaca toner tozu nun boş olan tonere doldurulmasıdır. Toner Dolumu çok ucuzdur ama muadil tonerlerde çok ucuzdur. Birazdan ikisininde karşılaştırmasını yapıcaz

Peki Zararları Nelerdir ?

Tonerin içinde bulunan silindir şeklinde parlak mavi ya da yeşil renktedir. Bilgisayardan gönderilen yazıların çıkması için tonerin toz parçacıklarının üzerine yapışarak çıkarttığı kısım olan drum uzun ömürlü değildir. Sonsuz bir kullanım süresine sahip değildir.  Belirli bir kullanım süresi vardır o süre bittiğinde atılması gerekir. Bozulduğu zaman yazılarda bozuk olarak çıkar. Gözle görülür derecede çıktılarda farklılıklar olacaktır. Kağıdın üzerinde çizgiler çıkmaya başlar.

Toner dolumu’nun yazıcınızıda zararı büyüktür. Toner dolumu eğer titiz bir şekilde yapılmazsa. Yazıcınızın mekanizmasına zarar verebilir.

Muadil Toner Nedir ?

Muadil tonerler marka adı taşımadığı için ucuzlardır. 10  firmadan 8’i Muadil Toneri tercih eder. Sıfır bir şekilde üretildiği için toz akıtma vs. gibi durumlarla karşılaşmassınız. Tekrar dolum yapılabilir.

Muadil Tonerin Zararları ?

Aslında pek fazla yoktur sadece garanti ve güven sorunu vardır. Ama merak etmeyin biz de 24 ay garanti ve 15 gün içinde ürün iade ve ürün değişim mevcuttur.